LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Starostlivosť o psie uši

Starostlivosť o psie uši 

Vedeli ste práve ušne infekcie sú jedným z najčastejších problémov každého majiteľa psa ? Povieme si ako im predchádzať. Väčšina psov nemá rada čistenie uší. Na spríjemnenie čistenia uší je tu pár tipov. Prevencia je veľmi dôležitá a preto svojmi psovi kontrolujte uši pravidelne. Už len pri hre alebo hladkaní môžete behom pár sekúnd nazrieť do ucha svojho miláčika a tým včas odhaliť možné infekcie.

Odporúčame Vám mať vždy doma kvapky na čistenie uší.

 

 

Manipulácia so psími ušami 

Základom je jemna a opatrná manipulácia. Uši sú veľmi citlivé a už od štenacieho veku by ste sa ich mali dotýkať aby si psík na manipuláciu s ušami zvykol. Môžete začať hladkaním uší, potom prejsť na masáž uší počas ktorej dáte psíkovi pamlsky. 

 

 

Ako často sa uši čistia ?

Ideálne je čistiť uši 1x alebo 2x mesačne. Nič netreba preháňať. Časté čistenie môže psovi taktiež zarobiť na poriadne ušné problémy. Kontrolujte však uši svojím miláčikom aspoň 1x týždenne, či nie sú začervenané a zapálené. 

 

 

Ako čistiť uši psa  ?

Na čistenie si pripravte čistiace kvapky, vatu a asistenta, ktorý bude psíka odmeňovať. Pes ktorý má dlhú srsť okolo uší musí podstupovať strihanie týchto chlpov. Na tejto proces sa však spýtajte veterinára. 

Ucho pevne ale zároveň jemne uchopte do jednej ruky a zľahka ho natiahnite  do ucha aplikujte dostatočné množstvo kvapiek. Ucho by malo čvachtať a bez ťažkosti sa premasírovať. Pustite ucho psa a on si sám otrasie hlavou, čím sa zbavi prebytočných kvapiek v uchu.  Očistite ušnicu a vonkajšiu časť zvukovodu vatou alebo vatovým tampónom. Prstom a ani vatovou tyčinkou do ucha nezasahujte.  Na starostlivosť medzi pravidelným čistením môžete medzi časom používať čistiace utierky určené na odstránenie prebytočného mazu a nečistôt. 

 

 

Ako spoznať infekciu uší u psov? 

Ak si váš pes často škriabe uši, vychádza z nich zápach, sú začervenané alebo pes často poklepáva hlavou, či nosí uši ďaleko od seba, sú to znaky prepukajúcej infekcie uší.