Skladovanie granúl

Radi by sme Vás informovali a odporučili, ako správne uskladniť granule pre Vášho psíka, aby zostali čo najdlhšie čerstvé a chutné.

Granulky neobsahujú chemickú konzerváciu, preto odporúčame dbať na dodržanie čo najlepších podmienok uskladnenia, obzvlášť pri letných teplotách. Dbajte prosím na dodržanie správnych podmienok skladovania aj pri neotvorených baleniach, ktoré máte doma v zásobe. 

 

 

Ako teda správne skladovať naše granule ?

 

  • Ihneď po otvorení balenia, je vhodné granule presypať do uzatvárateľného plastového barelu. Ak granule nechávate v našom originálnom balení - je nutné, aby ste ho po každom odobratí kŕmnej dávky starostlivo uzavreli, napr touto pomôckou: Naberačka na granule s uzáverom ( KLIK )

 

  • Granule skladujte na tmavom, suchom a nevykurovanom mieste, napr. chodba, suchá pivnica a podobne. Granule nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, aby sa nezaparilo a nezačalo plesnivieť. (nepoužívame chemickú konzerváciu)

 

  • Teplota v miestnosti, kde sú granule uskladnené by nemala presiahnuť 23 °C. Ak sú granulky dlhšie vystavené vysokej vlhkosti, začnú ju absorbovať aj do seba. Toto je dôvodom, prečo najskôr môžú granule stratiť na chutnosti a neskôr môže dôjsť až k splesniveniu. Granule môžu nasávať vzdušnú vlhkosť a následne sa stanú živnou pôdou pre plesne a iné baktérie. (nepoužívame chemickú konzerváciu)


  • Otvorené balenie granúl spotrebujte maximálne do 3 mesiacov. V letných mesiacoch, doporučujeme spotrebovať granule ideálne do 2 mesiacov. 

 

 

Ak nemáte doma ideálne podmienky na skladovanie granúl, odporúčame Vám objednávať častejšie, po menších baleniach. Granule vyrábame vždy čerstvé, každých 30 až 60 dní.