Skladovanie

Radi by sme Vás informovali a odporučili, ako správne uskladniť krmivo pre Vášho psíka, aby zostalo čo najdlhšie čerstvé a chutné.

Granulky neobsahujú chemickú konzerváciu, preto odporúčame dbať na dodržanie čo najlepších podmienok uskladnenia, obzvlášť pri letných teplotách.

 

Ako teda správne skladovať naše krmivo?

 

  • Krmivo je možné presypať do uzatvárateľného plastového barelu na granule. Ak krmivo nechávate v originálnom balení - je nutné, aby ste ho po každom odobratí kŕmnej dávky starostlivo uzavreli napr. https://www.panakei.sk/naberacka-na-krmivo.

 

  • Skladujte na tienistom (krmivo nevystavujte slnečnému žiareniu, aby sa nezaparilo a pod.), nevykurovanom mieste (napr. chodba, suchá pivnica či garáž a iné). Teplota v miestnosti by nemala presiahnuť 23 °C.

 

  • Skladujte na suchom mieste. Ak je krmivo dlhšie vystavené vysokej vlhkosti, začne ju absorbovať aj do seba. Aj toto je dôvodom, prečo najskôr môže krmivo stratiť na chutnosti a neskôr môže dôjsť až k jeho plesniveniu. Granule môžu nasávať vzdušnú vlhkosť a následne sa stanú živnou pôdou pre plesne a iné baktérie.

 

Otvorené balenie spotrebujte maximálne do 3 mesiacov. V letných mesiacoch, doporučujeme spotrebovať krmivo ideálne do 2 mesiacov. Dbajte prosím na dodržanie správnych podmienok skladovania aj pri neotvorených baleniach krmiva. Ak nemáte doma ideálne podmienky na skladovanie krmiva, odporúčame cez letné mesiace nenakupovať príliš veľké zásoby, ale radšej objednať viackrát a častejšie, po menšom množstve.