Otázky a odpovede

Aký typ výroby / spracovania používate pre krmivo Panakei ® ?

  • Vyrábame extrudované psie granule pomocou potravinárskeho extrúdera v moderných, čistých a schválených priestoroch na Slovensku.

 

Ako sa granulky vyrábajú ?

  • Zjednodušene vysvetlené, ako taký proces prebieha. Je to zariadenie podobné mlynčeku na mäso - kompletná zmes mäsa, ryže, zeleniny, byliniek a imunostimulantov je najemno nasekaná, zmiešaná, krátko uvarená pri teplote 110°C a vytlačená cez valček von, skrz matricu (nástavec), ktorý definuje veľkosť a tvar našej granulky.

 

Aká je výhoda takéhoto spracovania krmiva ?

  • Extrúzia krmiva umožní lepšiu stráviteľnosť v tenkom čreve a znižuje sa miera fermentácie ( kvaseniu potravy ) v hrubom čreve, oproti granuliam za studena lisovaným. 

 

Odkial pochádza mäso, ktoré používate vo Vašej receptúre ?

  • V našich produktoch preferujeme mäso, ktoré je chované, porazené a spracované na území Slovenskej a Českej republiky. Všetci naši dodávatelia sú niekoľkokrát ročne kontrolovaní a testovaní na kvalitu výstupných produktov a hygienu výrobných priestorov. Výhradne spolupracujeme len s overenými a dlhoročnými dodávateľmi mäsných produktov.

 

Využívate vo Vaších granulkách chemickú konzerváciu ?

  • Nie, využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

 

Ako dlho vydrží otvorené vrecko granúliek Panakei - Nutrition Complex ?

  • https://www.panakei.sk/skladovanie/ - Otvorené krmivo spotrebujte do 3 mesiacov. V letných mesiacoch odporúčame spotrebovať najlepšie do 2 mesiacov. Pripomíname, že krmivo nie je chemicky konzervované, preto prosím dbajte na správne podmienky skladovania.

 

Našli ste rozdrevené granulky - granulový prášok vo vrecku ?

  • Tento jav v našom krmive Panakei - Nutrition Complex je spôsobený vysokým podielom mäsa a nízkym podielom sacharidov ( ryža ) . Nejde o žiaden odpad ani vadu výrobku, tento prášok je len rozdrvená granula. V menej kvalitných a lacnejších krmivách, ktoré vo veľkom využívajú ako hlavnú zložku receptúry pšenicu, kukuricu a im obdobné sacharidy, jav “rozdrvených granúl” skoro nenájdete. Pšenica, kukurica a im obdobné sacharidy fungujú ako pojidlo v krmive, respektíve sú zodpovedné za výraznú lepivosť granúl. Pes je predovšetkým mäsožravec, preto ho nekŕmime kukuricou a pšenicou, ale v prvom rade riadne kvalitným mäsom, ktoré vždy tvorí hlavnú a nosnú časť každého našeho krmiva značky PANAKEI - Nutrition Complex. Rozdrvené granule alebo prach v balení, nie je znakom žiadneho odpadu ani vady výrobku.

  

Dajú sa Vaše granulky kúpiť aj v kamenných predajniach ?

  • Nie, naše produkty zakúpite len cez náš eshop. Chceme zachovať priamy a transparentný kontakt so všetkými našimi zákazníkmi, aby sme im mohli poskytnúť potrebný servis a mali od nich aj spätnú väzbu na ďalšie zlepšovanie. Vlastné predajne v súčasnosti neplánujeme.

  

Dokážete zmeniť moju objednávku ?

  • Pre našich zákazníkov sa snažíme robiť maximum. Kým nebude objednávka vyexpedovaná z nášho skladu, radi vám ju upravíme na Vaše želanie.  Stačí ak nám napíšete na našu zákaznícku infolinku vpravo dole na webe:  Snímek obrazovky 2023-06-29 v 21.11.02 od 8:00 do 22:00, prípadne napíšte email na info@panakei.sk.

 

Bol mi doručený nesprávny tovar. Čo teraz ?

  • Veľmi dbáme nato, aby všetky objednávky boli spracované, balené a vybavené na 100%. Chápeme, aké to je, keď trpezlivo čakáte na balíček a po otvorení nájdete iný tovar ako ste mali objednaný. Snažíme sa minimalizovať chyby, avšak táto situácia môže zriedkavo nastať. Informujte nás prosím na náš mail info@panakei.sk alebo na zákaznícku podporu vpravo dole na webe (ikonka "Máte otázku?"). Vzniknutú situáciu sa pokúsime vyriešiť obratom k vašej spokojnosti.