LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Plánujeme psa / plánujeme šteňa

Prijatie nového člena rodiny je vzrušujúci a dôležitý krok. Či už plánujete  zaobstarať si  šteniatko alebo dospelého psa, je dôležité byť dobre informovaný a pripravený na všetko, čo to obnáša, pretože okrem lásky a dobrodružstva je potrebná zodpovednosť a dôkladná príprava. V tejto sérii článkov sa pozrieme na všetky aspekty, ktoré treba zvážiť pri výbere a starostlivosti o vášho budúceho maznáčika.

 

Plánujeme šteňa

Výber vhodného šteniatka

Rozhodnutie zaobstarať si domov šteniatko je vzrušujúce, ale aj náročné. Zvážte, či hľadáte šteňa zadarmo, alebo šteňa s preukazom pôvodu (šteňa s pp). Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody, ktoré treba starostlivo zvážiť.

 

granule pro psa

Zdroj: Pexels.com

 

Plemeno vhodné do bytu

Pokiaľ žijete v byte, ideálne šteniatka ku vám budú plemená vhodné do menších priestorov. Niektoré psie plemená sú menšie, pokojnejšie a celkovo, lepšie sa prispôsobia životu v byte.

 

krmivo pro psa

Zdroj: Pexels.com

 

Plemeno vhodné do domu

Život v dome so záhradkou ponúka viac priestoru pre väčšie a aktívnejšie plemená. Vyberte si plemeno, ktoré bude mať u vás dostatok priestoru na pohyb.

 

husky

Zdroj: Pexels.com

Ako spoznať dobrého chovateľa

Výber správnej CHS je kľúčový, chcete si predsa domov doniesť hlavne zdravé malé klbko radosti. Hľadajte overených chovateľov s dobrou reputáciou a transparentnými praktikami.

 

Na čo sa opýtať a čo nezabudnúť pri výbere psa / šteňaťa

Pri návšteve chovateľa je dôležité klásť  tie správne otázky a nezabudnúť na žiadne detaily. Pripravte si vopred, premyslene, zoznam otázok, ktoré vám pomôžu zistiť všetko, čo potrebujete vedieť.

 

Výhody kúpy psa / šteňaťa z overenej CHS

Nákup šteňaťa z overenej chovateľskej stanice prináša mnoho výhod, vrátane zdravotných záruk a podpory od chovateľa.

 

Chyby pri výbere nevhodnej chovateľskej stanice

Vyvarujte sa bežných chýb pri výbere chovateľa. Naučte sa rozpoznať varovné signály a vyhnite sa tak prípadným problémom.

 

Prečo sú ceny za psa také vysoké?

Cena za šteniatko môže byť vysoká, ale je dôležité pochopiť, prečo to tak je. Kvalitný chov zahŕňa mnoho nákladov na zdravie a starostlivosť o psy. 

 

Nečestné taktiky nelegálnych množiarní

Žiaľ, ešte stále existuje mnoho nelegálnych množiarní, ktoré zneužívajú psov len pre zisk. Naučte sa, ako ich rozpoznať a tiež čo môžete robiť, pokiaľ na nelegálnu množiareň narazíte.

 

Pes z útulku

Adopcia psa z útulku je skvelou alternatívou k nákupu šteňaťa. Psy z útulku si taktiež zaslúžia druhú šancu na láskyplný domov.

 

Plánovanie príchodu nového psíka do rodiny je vzrušujúca a zodpovedná úloha. Dôležité je venovať dostatočnú pozornosť príprave a poriadne zvážiť všetky aspekty, ktoré s tým súvisia. V ďalšom článku z tejto série sa pozrieme na výber ideálneho plemena pre vašu rodinu a životný štýl. Prejdeme si rôzne typy plemien a ich špecifické potreby, aby ste si mohli vybrať psa, ktorý bude najlepšie zapadať do vášho domova.