LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Prečo pes nechce jesť granule

Čo robiť keď pes nechce jesť granule ? 

Ako ho to naučiť ? Veľmi radi Vám s týmto problémom pomôžeme...

Určite ste sa stretli so situáciou, kedy Váš domáci miláčik odmietal jesť granule. Ak tento stav trvá dlhšie ako 4 dni je potrebné zvážiť, či ide len o maniere labužníka, ktorému proste granule nechutia a bude potrebná zmena alebo je psík chorý. Poradíme Vám ako rozoznať o akú príčinu ide. 

 

V prvom rade je potrebné zistiť príčinu nechutenstva. Nežerie preto, že je vyberavý alebo ho trápi nejaký zdravotný problém ? Sledujte ho. Nie ako majiteľ ale ako priateľ. Sledujte či má pes pravidelnú stolicu, či sa jeho správanie nezmenilo. Ak vylúčite zdravotné problémy a Váš psík je zdravý môže byť za jeho hladovkou niečo iné. Jednoducho očakáva niečo lepšie, chutnejšie a to najmä ak mu počas dňa dávate aj niečo chutnejšie. Takýto pes dokáže štrajkovať aj niekoľko dní. Nie vždy sa majiteľ trafí do granúl, ktoré psovi budú chutiť. Pri takomto psom špekulantovi je vhodné pristupovať rázne. 

 

 

Tip č.1 - Disciplína kŕmenia psa

Ak chcete zmenu granúl absolvovať ako posledné riešenie skúste sa so psom zahrať túto hru.  Po tom, čo psovi dáte misku s granulami on sa k ním vrhne a sotva ich očuchá a následne pôjde od misky preč, hneď ju odstráňte a ponúknite mu ju až nasledujúce kŕmenie. Je potrebné dodržiavať disciplínu. Psovi nepodáva žiadne iné pamlsky mimo pravidelných raňajok, obedu alebo večere. Pokiaľ aj napriek tomuto pes nezačne žrať môžete skúsiť ešte daľší tip. 

 

Tip č.2 - Lososový olej pre psa

Počuli ste už o lososovom oleji ? Alebo všeobecne tresčí olej. Má mnoho pozitívnych účinkov pre zdravie psa. Podporuje imunitný systém, kvalitnú srsť. má blahodárne účinky a obsahuje veľké množstvo omega 3 mastných kyselín. Jeho pozitívnych vlastností by sme mohli vymenovať mnoho. Má jemný rybí zápach, ktorý zároveň zvyšuje chuť do jedla psa. Pokvapkajte granule psovi lososovým olejom. Jeho rybia vôňa mu bude voňať a navnadí jeho chuťové poháriky. Je veľká pravdepodobnosť, že sa do jedla opäť spustí. Olej granule zároveň aj navlhčí a krásne na nich prilne. 

 

Tip č.3 - Chémia v krmive pre psa

Prečo psík nechce jesť nové granule? Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli napríklad chemicky dochucované. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá lacnej pšenice, kukurice, soli, minimum mäsa + využívajú chemickú konzerváciu.  Tieto konzervačné látky využívajú najznámejšie značky s kľudným svedomím, kvôli dlhšej trvanlivosti a zaručenej vysokej žravosti krmiva.  Trvanlivosť krmiva, ktoré ma viac ako 18 mesiacov alebo 24 mesiacov je toho hlavným ukazovateľom. Schválne pozrite sa poriadne na obal a priamo na zloženie granúl, ktoré štandartne nakupujete.Tieto konzervačné látky sú v niektorých štátoch rovno zakázané a označené ako vysoko karcinogénne pre zvieratá. Výrobcovia tieto látky marketingovo a šikovne skrývajú za termín “doplnkové látky povolené v EU“.

 

Najrozšírenejšie typy chemickej konzervácie : 

BHA alebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podľa organizácie IARC bolo dostatočne preukázané, že látka je zvieraci karcinogén. V celej EÚ je povolený ako antioxidant v obmedzenom množstve. V USA je povolený, v Japonsku prísne zakázaný. V Kalifornii je látka vyhlásená za karcinogén.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedincov môže vyvolávať žalúdočné problémy a alergické reakcie.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Štúdiami na zvieratách bolo totiž dokázané, že látka môže spôsobovať rad najrôznejších porúch - toxické účinky na pečeň, obličky, pľúca, vaječníky. Podľa organizácie IARC je táto látka preukázaný zvierací karcinogén. Mnohým svetovými organizáciami je odporúčané veľkým oblúkom sa vyhýbať konzumácii tejto látky v granuliach.

 

 

 

Ako konzervujeme naše psie granule Panakei ?

Využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

Pri prechode na naše naturálne krmivo treba byť trpezlivý, nakoľko naše krmivo neobsahuje dochucovadlá, umelé farbivá a konzervanty... trávenie Vášho psíka a imunita sa Vám poďakujú skrz zdravie a vitalitu.