LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Ako správne kŕmiť psov ?

Spoločne sa zameriame a dáme Vám tipy na správne kŕmenie Vášho domáceho miláčika. ✅

 

Určite chcete aj Vy pre svojho psa iba to najlepšie a uspokojiť psíkove hladné bruško kvalitnou stravou a zároveň servírovať niečo čerstvé a chutné. Ako ? Kedy ? A čím krmíť sa dozviete nižšie v článku..

 

 

Kŕmenia šteniatka

Krmivo určené pre šteniatká by malo obsahovať väčšie množstvo živín a preto sa odporúča do jedného roku veku šteniatka kŕmiť naozaj kvalitnými granulami pre ne určenými. V šteňacom veku je veľmi dôležitá kvalita granúl a tým spojená dôležitosť pre fyzický a psychický vývoj a veľmi významnú úlohu v tomto má nutričný obsah krmiva, ktorý pri lacných “krmivách” nieje dostatočný. Psík nieje lacná záležitosť a na krmive by ste nemali v tomto najdôležitejšom období života šetriť. Šteniatka, ktoré sa nachádzajú ešte u chovateľa, keďže ich odber je až v 8 - 9 týždni by sa mali kŕmiť 4 x denne a to až do 12 týždňov. Takto malé šteniatka prijímajú menšie množstvo potravy viac krát za deň. Preto šteniatka do 3 mesiacov by ste mali kŕmiť 4x denne v menších dávkach granúl. Šteniatka 3 až 6 mesačné sa kŕmia 3x denne. Práve tento čas je pomalé dospievanie Vašeho šteniatka a postupne premena na “ veľkého psa “. V tomto období sú šteniatka nohate, chudé, dlhé, jednoducho povedané rastú. Niektoré rýchlejšie, niektoré pomalšie, preto je vhodné zredukovať krmnú dávku na 3x denne. Šteniatka a kŕmenie od 6 mesiacov do jedného roka kŕmime už len 2x denne. Nastal čas kedy môžete šteniatku znížiť frekvenciu kŕmenia. Malé plemená rastú rýchlejšie ako veľké. Malé a stredné plemena psov preto môžu prejsť na krmivo pre dospelých psov o niečo skôr. (už od 9 mesiaca môžete podávať dospelácke granule). Samozrejme môžete a odporúčame ostať u granúl pre šteniatka ideálne do cca 11-12 mesiaca. V tomto období rastu je vhodné do jedálničku zaradiť kĺbovú výživu na bezproblémový vývoj a rast šteniatka.

 

Doporučujeme prikúpiť - LOSOSOVÝ OLEJ ( KLIK )

Doporučujeme prikúpiť - KĹBOVÁ VÝŽIVA PRE ŠTENIATKA - HYALUTIDIN ( KLIK )

 

 

Kŕmenie dospelého psa 

V dospelosti je potrebné znižovať frekvenciu kŕmenia psa. Od prvého roku života je postačujúce psa nakŕmiť 1x až 2 x denne. Pričom sa odporúča rozdeliť dennú kŕmnu dávku na dve rovnomerne porcie. Prípadne rozdeliť na menšie raňajky a väčšiu večeru. Menšia dávka je pre psa lepšie stráviteľná a pes sa vďaka tomu cíti nasýtený. U veľkých plemien rozdelením kŕmnej dávky na menšie porcie predchádzate torzií žalúdka. Už od štenacieho veku je dôležité aby ste dodržiavali určitú pravidelnosť v krmení. Miska na granule a miska na vodu by ste mali mať stále na rovnakom mieste, ideálne kŕmiť v rovnaký čas, každý deň. Pes má rád svoju pravidelnosť a dennú rutinu. V prípade, že pes nedoje svoju dávku, misku zoberieme. Nenechávame misky plné alebo poloprázdne na neskoršie dojedanie. Dospelým psom ktorí sú v záťaži alebo gravidné suky kŕmime 2 - 3x denne. Pričom dennú kŕmnu dávku upravíme podľa záťaže v akej sa daný jedinec nachádza. Psom po rekonsvalencií alebo inak choré psy je vhodné kŕmiť menšími porciami viac krát denne. Prísun potravy musí zodpovedať výdaju energie psa aby ste predchádzali jeho obezite. Do dennej dávky sa prirátavajú aj pamlsky, ktoré psíkovi podávate počas dňa, na cvičisku alebo pri jeho výcviku. Načasovanie kŕmenia by malo byť až po fyzickej aktivite, nikdy nie pred ňou. Po každom jedle by ste mali psa nechat odpočinúť 1-2 hodiny. V tomto období je vhodné do jedálničku zaradiť rôzne pamlsky a kvalitnú kĺbovú výživu.

 

Doporučujeme prikúpiť naviac - OLEJ Z TREŠČEJ PEČENE PRE PSOV ( KLIK )

Doporučujeme prikúpiť naviac - PROBIOTIKÁ NA ZLEPŠENIE TRÁVENIA - HUMAC ( KLIK )

 

 

Kŕmenie psieho dôchodcu / seniora

Pes sa stáva seniorom približne v 7 rokoch života, pri čom záleži od veľkosti plemena. (extra veľké plemená stárnu už ako 5 ročné) Významnú úlohu v stárnuti psa zohráva genetika a samozrejme prostredie a starostlivosť akú dostáva. S vekom sa u psa znižuje jeho aktivita a tým pádom je potrebná aj zmena dávky kŕmenia. Dôležitá je úprava pomeru živín a kalorii. Množstvo seniorov trpí nadváhou a obezitou, tá má za následok mnohé choroby a najmä záťaž na kĺby. Je preto vhodné prejsť na krmivo určené pre senzitívnych psov alebo priamo pre seniorov. Takéto granule obsahujú menší podiel tukov. Je potrebné sledovať celkovú kondíciu psa a aj napriek jeho veku dodržiavať rituál prechádzok. Dobrá telesná hmotnosť dokáže spomaliť degeneráciu kĺbov. Pravidelne 10 minútové prechádzky postačia. Psieho seniora kŕmime 2-3 x denne menšími porciami. V tomto veku je vhodné do jedálničku povinne zaradiť kĺbovú výživu a rôzne doplnky stravy na imunitu / vitalitu.

 

Doporučujeme prikúpiť naviac - ĽANOVÝ OLEJ PRE PSOV ( KLIK ) 

Doporučujeme prikúpiť naviac - KĹBOVÁ VÝŽIVA PRE SENIOROV - HYALUTIDIN ( KLIK )

Doporučujeme prikúpiť naviac - MULTIVITAMÍN PRE PSOV - PANAFIX ( KLIK )

  

 

 

Pár dôležitých rád na záver: 

- Nastavte psíkovi pravidelnú dennú rutinu kŕmenia
- Dennú dávku granúl presne vážte a sledujte príjem
- Do denného príjmu započítajte tiež všetky pamlsky
- Čerstva voda musí byť pre psa vždy k dispozícií
- Po nakŕmení by mal pes odpočívať