LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Psia reč a ako jej správne rozumieť

Rozumieť psej reči je kľúčové pre každého majiteľa. Psia reč tela je bohatá a rôznorodá a každý pohyb či výraz môže mať svoj špecifický význam. Tento článok pomôže porozumieť tomu, čo nám chce pes povedať.

 

Ako vyzerá spokojný pes?

Spokojný pes je ľahko rozpoznateľný podľa niekoľkých kľúčových znakov. Oči sú často mierne privreté, uši sú uvoľnené a chvost je v pokoji alebo sa ľahko vrtí. Postoj tela je rovný a uvoľnený a pes môže vykazovať ďalšie prejavy spokojnosti, ako je olizovanie alebo jemné vrtenie chvostom. Psia reč tela u spokojného psa často zahŕňa aj jemné pohyby, ktoré naznačujú jeho kľud a pohodu.

 

panakei granule

Zdroj: Pexels.com

Ako vyzerá pes, keď sa mu niečo nepáči?

Keď sa psovi niečo nepáči, jeho reč tela sa výrazne zmení. Oči môžu byť rozšírené, uši stiahnuté dozadu a chvost môže byť stiahnutý medzi nohami alebo pevne držaný. Pes môže tiež ukazovať zuby, vrčať alebo mať napäté svaly. Tento druh psej reči naznačuje, že sa pes necíti dobre a že je potrebné situáciu zmeniť, aby sa upokojil.

 

nepokojný pes

Zdroj: Pexels.com

Ako vyzerá nervózny pes?

Nervózny pes môže vykazovať rad známok nervozity, ako je neustále olizovanie papule, zívanie, trasenie alebo nepokojné pohyby. Uši môžu byť stiahnuté dozadu a chvost môže byť držaný nízko. Pes môže tiež vykazovať známky nervozity tým, že sa snaží vyhnúť kontaktu s ostatnými psami alebo ľuďmi.

 

Ako sa prejavuje agresia zo strachu?

Strachová agresia je reakciou psa, ktorý sa cíti ohrozený a nemá inú možnosť než útočiť. Pes môže vrčať, štekať, ukazovať zuby a jeho telo bude napäté. Oči budú pevne uprené na zdroj strachu a chvost bude často medzi nohami alebo pevne držaný. Tento typ agresie je veľmi nebezpečný, pretože pes jedná z pocitu ohrozenia.

 

agresívny pes

Zdroj: Pexels.com

Ako vyzerá agresívny pes?

Agresívny pes má obvykle napäté telo, oči uprené na objekt agresie a ukazuje zuby. Uši môžu byť pritisnuté k hlave a chvost môže byť tuhý a držaný vysoko. Pes môže vrčať alebo štekať hlbokým, varovným tónom. Je dôležité rozpoznať tieto znaky a vyhnúť sa situáciám, ktoré by mohli viesť k útoku.

 

Čo znamená, keď pes vrtí chvostom?

Vrtenie chvostom môže mať niekoľko významov, a to ako pozitívnych, tak aj negatívnych. Keď pes vrtí chvostom voľne a jeho telo je uvoľnené, obvykle to znamená radosť alebo vzrušenie. Naopak, keď je chvost tuhý a pohybuje sa pomaly, môže to byť známka napätia alebo agresie. Nálada psa podľa chvosta je kľúčovým indikátorom jeho emócií.

 

pes posteľ spí

Zdroj: Pexels.com

Ako pes prejavuje lásku?

Ako pes prejavuje lásku je otázka, ktorú si kladie mnoho majiteľov. Pes prejavuje lásku olizovaním, jemným kúsaním, sedením vedľa vás alebo položením hlavy na vaše koleno. Takisto vrtenie chvostom a uvoľnené telo sú známky lásky a náklonnosti. Psie olizovanie je často prejavom náklonnosti a dôvery.

 

Upozornenie: Tento článok je čisto informatívny a nenahrádza odbornú konzultáciu alebo vyšetrenie zvieraťa veterinárnym lekárom.