LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Bio humínové kyseliny

Už v stredoveku poznali ľudia blahodárne účinky bahna alebo čierneho uhlia na tráviaci trakt. V skutočnosti v tomto procese hrajú významnú rolu humínové kyseliny je známe len veľmi krátku dobu. Dostupná literatúra sa zmieňuje o širokom spektre priaznivých vplyvov humínových látok na organizmus – od ich stimulujúceho účinku na trávenie a využitie živín, cez absorpčné a detoxikačné schopnosti a význam pri prevencii a liečbe mnohých ochorení. 

 

Humínové kyseliny sú najsilnejšie chelátotvorné prírodné látky so schopnosťou viazať ťažké kovy a toxíny do chelátových väzieb. Tieto prírodné humínové kyseliny pochádzajú z jedného z najkvalitnejších ložísk leonarditu na svete, ktoré neboli kontaminované ťažkými kovmi. 

 

Humínové kyseliny pre psov

prírodné organické látky, vznikajúce chemickým a biologickým rozkladom, zohrávajú významnú úlohu v ochrane gastrointestinálneho traktu psov, pred infekciami a pozitívne ovplyvňujú jeho funkcie. Vytvárajú ochranný povlak na sliznici tráviaceho traktu a tým pomáhajú znížiť  riziko vzniku infekcií a otráv. Mechanizmus antivírusového účinku humínových kyselín spočíva vo viazaní vírusov a zabránení ich prichyteniu na bunečný povrch. Humínové kyseliny zvyšujú aktivitu imunitného systému svojou schopnosťou napomáhať tvorbe zložitých sacharidov v tele, ktoré pôsobia ako modulátory medzibunkových reakcií. Zabezpečujú rovnovážnu aktivitu imunitného systému a zabraňujú prehnanej imunitnej odpovedi, ktorá môže vyvolať sériu zdravotných problémov, ako rôzne alergie a autoimunitné ochorenia.

Pri pravidelnej konzumácii pôsobia humínové kyseliny: 

  • Protizápalovo
  • Antibakteriálne
  • Antivírusovo

 

Aplikácia humínových kyselín do krmiva zabezpečuje výborný zdravotný stav a pozitívne ovplyvňuje všetky produkčné parametre, rovnako pomáhajú zlepšiť kondíciu, odolnosť pred stresom a samotnú výkonnosť psov. Ďalšími atribútmi humínových kyselín sú ich protizápalové účinky, schopnosť viazať voľné radikály a stabilizovať pH v celom tráviacom systéme. Okrem toho ovplyvňujú zloženie a činnosť črevnej mikroflóry v prospech symbiotických mikroorganizmov. Po perorálnom podaní zvyšujú chuť do jedla, podporujú tvorbu pankreatických enzýmov a umožňujú transport živín a minerálnych látok do buniek, čím zlepšujú využitie živín z potravy.  Majú schopnosť obnovenia biochemickej a energetickej rovnováhy buniek. Obnovujú elektrolytickú rovnováhu poškodených buniek, neutralizujú toxické látky a môžu eliminovať otravu jedlom vo veľmi krátkom čase.

 

Nízka toxicita a takmer žiadne vedľajšie účinky dovoľujú využiť humínové kyseliny na profylaktické účely. Sú to prírodné doplnky výživy, nepatria medzi liečivá, nevykazujú žiadne nežiaduce vedľajšie účinky a môžu sa bezpečne používať na terapiu a profylaxiu bez rizika vzniku rezistencií. Vzhľadom na ich vlastnosti je doporučená aplikácia u psov pri výskyte hnačiek, dyspepsií alebo kožných ochorení. 

 

Podľa našich skúseností, humínové kyseliny tiež znižujú dennú spotrebu krmiva a zlepšujú kvalitu života Vášho psa.