Bio humínové kyseliny

Už v stredoveku poznali ľudia liečivé učinky bahna alebo čierneho uhlia na tráviaci trakt. V skutočnosti v tomto procese hrajú významnú rolu humínové kyseliny je známe len krátku dobu.

Humínové kyseliny prírodné organické látkyvznikajúce chemickým a biologickým rozkladom, zohrávajú významnú úlohu v ochrane gastrointestinálneho traktu psov, pred infekciami a pozitívne ovplyvňujú jeho funkcie. Vytvárajú ochranný povlak na sliznici tráviacého traktu a tým znižujú riziko vzniku infekcií a otrávTiež do seba absorbujú napríklad plesne, toxické kovy a pesticídy, okrem iného tiež zvyšujú odolnosť psíka voči stresu. Fungujú na podobnom princípe ako chlorella alebo zelený jačmeň pre človeka.

 

Pri dlhodobej, pravidelnej konzumácii pôsobia humínové kyseliny : 

  • Protizápalovo
  • Antibakteriálne
  • Antiviroticky

 

Aplikácia humínových kyselín do krmiva zabezpečuje výborný zdravotný stav a pozitívne ovplyvňuje všetky produkčné parametre, rovnako pomáhajú zlepšiť kondíciu, odolnosť a výkonnosť psíkov.

Nízka toxicita a takmer žiadne vedľajšie účinky dovoľujú využiť humínové kyseliny na profylaktické účely. Vzhľadom na ich vlastnosti je doporučená aplikácia u psov pri výskyte hnačiek, dyspepsií, či kožných ochorení. 

 

Podľa našich mnohých skúseností znižujú spotrebu krmivazvyšujú kvalitu a dĺžku života Vášho psíka.