Neustále prijímame nové objednávky. Objednávky na dobierku zaplatíte výhradne platobnou kartou pri doručení. Kuriéri nepríjimajú hotovosť, kvôli ochrane zdravia.

Huminky a ich všestrannosť

Už v stredoveku poznali ľudia liečivé učinky bahna alebo čierneho uhlia na tráviaci trakt. To, že v skutočnosti v tomto procese hrajú rolu humínové kyseliny je známe len krátku dobu. Pokrok v tejto oblasti bol zaznamenaný až v ostatnom desaťročí, čo podmienilo častejšie využívanie prípravkom na báze humínových kyselín a to nie len v humánnej medicíne ale aj v rastlinnej a živočíšnej výrobe

Humínové kyseliny sú prírodné organické látky, vznikajúce chemickým a biologickým rozkladom rozkladom organickej hmoty rastlinného pôvodu a systetickou činnosťou mikroorganizmov. 

Humínové kyseliny zohrávajú významnú úlohu v ochrane gastrointestinálneho traktu pred infekciami a pozitívne ovplyvňujú jeho funkcie. Vytvárajú ochranný povlak na sliznici tráviacého traktu a tým znižujú riziko vzniku infekcií a otrávTiež do seba absorbujú napríklad plesne, toxické kovy, pesticídy, atď. Stabilizovaním črevnej mikroflóry napomáhajú lepšiemu využitiu nutričných látok z potravy. 

Vďaka svojou komplexnosťou nachádzajú humínové kyseliny stále bohatšie uplatnenie v živočíšnej výrobe. Profylaktícká aplikácia prípravkov do krmiva zabezpečuje výborný zdravotný stav zvierat a pozitívne ovplyvňuje všetky produkčné parametre. Rovnako pomáhajú zlepšiť kondíciu zvierat. Význam má podávanie humínových kyselín za účelom zlepšenia zdravia, produkcie, reprodukcie, odolnosti a výkonnosti zvierat. 

Nízka toxicita a takmer žiadne vedľajšie účinky dovoľujú využiť humínové kyseliny na profylaktické účely u všetkých druhoch zvierat. Vzhľadom na ich vlastnosti je doporučená aplikácia pri výskyte hnačiek, dyspepsií, či kožných ochorení. 

Humínové kyseliny teda pôsobia na našich miláčikov veľmi blahodárne. 

Okrem iného ale tiež zvyšujú odolnosť psíka voči stresu a zlepšujú priepustnosť bunkovej steny pre ľahší prenos minerálnych látok z krvi do kostí a buniek. 

Pri dlhodobejšej pravidelnej konzumácii pôsobí protizápalovo, antibakteriálne a antiviroticky. 

A čo viac? Podľa skúseností znižujú spotrebu krmiva a zvyšujú kvalitu života našich štvornohých parťákov. 

 

Overené našimi zákazníkmi