Ako vybrať krmivo pre psa

Ak sa nevyznáte, ako vybrať ideálne krmivo pre Vášho psíka - miláčika, radi Vám poradíme s touto náročnou problematikou. 

Aby Váš psík bol naozaj zdravý počas jeho celého života, musíte mu servírovať skutočne komplexnú a vyváženú stravu každý jeden deň.

Vášho psíka môžete kŕmiť aj domácou stravou, tj mäsko, varená ryža a zelenina. Avšak pri tejto strave z dlhodobého hľadiska nikdy nebudete mať 100% istotu, že každý deň psík dostane zo stravy 100% nutričných potrieb jeho organizmu každý jeden deň, tj makroživín a mikroživín - bielkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerálne látky a stopové prvky.

 

Komplexný prístup k individuálnym potrebám

Panakei.sk Vám prináša komplexne vybalansované krmivo tak, aby ste zabezpečili Vášmu psíkovi naozaj všetko, podľa jeho skutočných individuálnych potrieb počas každej životnej etapy psíka - šteniatko, gaučový miláčik, aktívny psík alebo senior.

Prvý a veľmi dôležitý element v strave psíka je skutočnosť, že Váš psík je predovšetkým mäsožravec, nie hrabavá zver (sliepka, kurča, broiler a podobne ). V kvalitných granuliach vždy hľadajte na prvom mieste mäso, v čerstvo spracovanom alebo sušenom stave. Pokiaľ totiž na prvom mieste uvidíte čokoľvek iné ako mäso, nedoporučujeme takéto granule vôbec podporovať. 

 

Doporučujeme : 

  • Používajte krmivo, ktoré má v zložení na prvej priečke mäso čerstvo spracovanom alebo sušenom stave.
  • Používajte krmivo, ktoré používa kvalitné zdroje sacharidov.
  • Používajte krmivo, ktoré má jasne definovanú štruktúru zloženia.
  • Používajte krmivo, ktorého spotreba je maximálne 12 mesiacov.
  • Používajte krmivo, ktoré ktoré obsahuje zeleninu, bylinky a vitamíny 

 

Nedoporučujeme : 

  • Nepoužívajte krmivo, ktoré nemá definované zloženie mäska, napríklad používajú "vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu" = kafilerka
  • Nepoužívajte krmivo, ktoré musí cestovať tisíce kilometrov, keď môžete využívať lokálne, slovenské suroviny.
  • Nepoužívajte krmivo, ktoré využíva lacné obilniny ako pšenica, kukurica, sója alebo "produkty rastlinného pôvodu" = odpadový produkt
  • Nepoužívajte krmivo, ktoré využíva chemickú konzerváciu a dochucovadlá = lacná potravinárska soľ

 

My v Panakei.sk sa postaráme o to, aby Váš psík skutočne dostal naozaj všetko, čo reálne potrebuje a využije jeho organizmus.

Recenzie našich zákazníkov

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie