Ako vybrať krmivo

Ak sa nevyznáte, ako vybrať ideálne krmivo pre Vášho psíka - miláčika, radi Vám poradíme s touto náročnou problematikou. 

Aby Váš psík bol naozaj zdravý počas jeho celého života, musíte mu servírovať skutočne komplexnú a vyváženú stravu každý jeden deň.

Vášho psíka môžete kŕmiť aj domácou stravou, tj mäsko, varená ryža a zelenina. Avšak pri tejto strave z dlhodobého hľadiska nikdy nebudete mať 100% istotu, že každý deň psík dostane zo stravy 100% nutričných potrieb jeho organizmu každý jeden deň, tj makroživín a mikroživín - bielkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerálne látky a stopové prvky.

 

Komplexný prístup k individuálnym potrebám

Panakei.sk Vám prináša komplexne vybalansované krmivo tak, aby ste zabezpečili Vášmu psíkovi naozaj všetko, podľa jeho skutočných individuálnych potrieb počas každej životnej etapy psíka - šteniatko, gaučový miláčik, aktívny psík alebo senior.

Prvý a veľmi dôležitý element v strave psíka je skutočnosť, že Váš psík je predovšetkým mäsožravec, nie hrabavá zver (sliepka, kurča, broiler a podobne ). V kvalitných granuliach vždy hľadajte na prvom mieste mäso, v čerstvo spracovanom alebo sušenom stave. Pokiaľ totiž na prvom mieste uvidíte čokoľvek iné ako mäso, nedoporučujeme takéto granule vôbec podporovať. 

 

Doporučujeme : 

  • Používajte krmivo, ktoré má v zložení na prvej priečke mäso čerstvo spracovanom alebo sušenom stave.
  • Používajte krmivo, ktoré používa kvalitné zdroje sacharidov.
  • Používajte krmivo, ktoré má jasne definovanú štruktúru zloženia.
  • Používajte krmivo, ktorého spotreba je maximálne 12 mesiacov.
  • Používajte krmivo, ktoré ktoré obsahuje zeleninu, bylinky a vitamíny 

 

Nedoporučujeme : 

  • Nepoužívajte krmivo, ktoré nemá definované zloženie mäska, napríklad používajú "vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu" = kafilerka
  • Nepoužívajte krmivo, ktoré musí cestovať tisíce kilometrov, keď môžete využívať lokálne, slovenské suroviny.
  • Nepoužívajte krmivo, ktoré využíva lacné obilniny ako pšenica, kukurica, sója alebo "produkty rastlinného pôvodu" = odpadový produkt
  • Nepoužívajte krmivo, ktoré využíva chemickú konzerváciu a dochucovadlá = lacná potravinárska soľ

 

My v Panakei.sk sa postaráme o to, aby Váš psík skutočne dostal naozaj všetko, čo reálne potrebuje a využije jeho organizmus.