Z dôvodu rastúcich teplôt NEBUDÚ preventívne vaše objednávky EXPEDOVANÉ zo skladu VŽDY V PIATOK, nakoľko nemáme prehľad o ich skladovaní dopravcom cez víkend. (Doručenie kuriérom stále prebieha aj v piatkové dni). Ďakujeme za pochopenie. *Výnimka v prípade, že bude vonku nižšia teplota.

Ako sa starať o staršieho psa

Starnutie je bežnou súčasťou nášho života a v určitom okamihu sa všetci psíkovia stanú seniormi. 

Štandardné vekové rozpätie sa líši podľa plemena a jeho veľkosti, preto by ste mali sledovať známky starnutia, aby ste svojim miláčikom poskytli tú najlepšiu dostupnú starostlivosť.

Malé plemená sa považujú za staré, keď majú 10 až 11 rokov. Stredne veľké plemená, ako je zlatý retriever, sa stávajú seniormi vo veku 8-10 rokov.

Pamätajte však, že aj genetika a životný štýl Vášho psa zohrávajú veľkú úlohu v procese starnutia.

 

Aké zmeny v starostlivosti by ste mali zaviesť?

 

  • Držte sa zdravej stravy

 

Vyvážená strava je základ. Odporúčame zamerať sa na diétne granule pre psov. Keďže starší psi sú vystavení vyššiemu riziku pre vznik obezity, pretože už nemajú toľko energie ako predtým. Je dôležité nájsť tie správne granule pre starších psov, upravené tak, aby mu dodali všetky potrebné živiny a pritom zabránili priberaniu.

Naše granule PANAKEI SENSITIVE vhodné aj pre psov s citlivým trávením alebo alergiou. 

 

  • Pravidelné prechádzky a cvičenie

 

Akákoľvek pohybová aktivita pomôže Vášmu psíkovi udržať si zdravú váhu a má pozitívny vplyv na celkové zdravie. Vybavte sa poriadnou dávkou trpezlivosti, starší psík bude potrebovať viac povzbudiť. Nechajte sa ním viesť, zbytočne to nepreháňajte s časovou dĺžkou aktivity. Môžete tiež vyskúšať aj nové druhy pohybu, napríklad plávanie, ktoré je veľmi prospešné pre zdravie kĺbov.

 

  • Pravidelné veterinárne prehliadky

 

Pravidelná veterinárna starostlivosť je jednou z najdôležitejších vecí, pokiaľ ide o starostlivosť o starších psov. Ako pes starne, jeho imunitný systém sa oslabuje, môže byť náchylnejší na rôzne druhy chorôb. Väčšina veterinárov odporúča vziať staršieho psa na pravidelné prehliadky raz za šesť mesiacov. 

 

  • Trávte s ním čo najviac času

 

Starší pes sa môže ľahko znepokojiť, ak necíti svojho majiteľa po svojom boku, a to ho vydesí. Snažte sa preto so svojím miláčikom tráviť čo najviac času. Aj keď Vás Váš pes nemusí vidieť ani počuť, stále potrebuje vašu prítomnosť a pozornosť, aby zostal emocionálne a duševne zdravý.

Recenzie našich zákazníkov