Neustále prijímame nové objednávky. Objednávky na dobierku zaplatíte výhradne platobnou kartou pri doručení. Kuriéri nepríjimajú hotovosť, kvôli ochrane zdravia.

Prechod na nové krmivo

Psíkovi nechutia nové granulky ako "obyčajne" ? Máte problém s prijatím a prechodom na nové granulky ?

 

Myslíme naozaj úplne na všetko ! 

 

Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli rôzne chemicky dochucované a podobne. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá pšenice, kukurice, soli a minimum mäsa. Využívajú chemickú konzerváciu a maju olejový nástrek. Preto psíkom pri prechode na nové krmivo, bez týchto dochucovadiel, umelých farbív a konzervantov, z počiatku nemusí až toľko chutiť.

 

Ako teda úspešne prejsť z chemicky dochucovaných granúl na čisté, nutrične vyvážené granulky?

 

Odporúčaná dĺžka prechodu z jedného krmiva na druhé by mala byť 7 až 10 dní. 

 

Na našom webe v detaile každého krmiva, prikladáme jednoduchý postup ako postupne prejsť na nové krmivo, aby si psík a hlavne jeho organizmus rýchlo a bez problémov zvykol na skutočne kvalitné granulky (prikladáme aj na kartičke ku každej objednávke).

 

Ak aj po tomto Váš psík stále protestuje - máme pre Vás 2 overené tipy, ako túto situáciu zvládnuť.

 

Tip č.1
Pokvapkať každú dávku granúl 1 čajovou lyžičkou rozpusteného klasického 82% masla alebo lososového oleja.

 

Tip č.2
Nasypať plnú dávku granúl do misky na 15 min, ak psík nespapá, zobrať a dať až na ďaľší čas kŕmenia. (Obvykle ráno a večer )
Cez deň nepodávať nič iné okrem granúl, to čo nespapal psík na ráno, dať večer. 
Ak nezje, opakovať tento postup - plná miska granúl na 15 minút, ak nespapá, zobrať a dať na ďalšie kŕmenie. Môže to trvať aj niekoľko dní, treba byť trpezlivý a vydržať.

 

Prechod z “párkov” (chemicky konzervované krmivá) na “zeleninový šalát” (kvalitné, nutrične hodnotné krmivá) nie je jednoduchý, ale rozhodne sa oplatí - či už z dôvodu zlepšenia vitality psíka, jeho zdravia alebo dokonca predchádzania mnohým zdravotným problémom.

 

Máme zatiaľ skúsenosti, že psíkom v prevažnej väčšine krmivo chutí hneď od začiatku, ale sú aj také prípady, keď pes začne papať až napríklad po 3 dňoch rôznych prostestov.

 

Pevne veríme, ze si psík zvykne a nakoniec si tiež pochutí ! :) 

Overené našimi zákazníkmi