Časté psie choroby a doporučené doplnky výživy pre psov

Toto sú najčastejšie psie ochorenia, ktoré môžu postihnúť Vášho psa počas života. 🤒

Nižšie Vám zasielame Vám tipy a rady na ich účinnú prevenciu. 

 

1. Artróza kĺbov u psov

Bolestivé ochorenie kĺbov, ktoré sa nevyhýba ani mladým psom a šteňatám. Artróza bráni v pohybe psíka, ktorý sa postupom času môže radikálne zhoršovať a prejavuje sa krývaním, neochotou v pohybe a vyčerpanosťou. Tento stav sa rieši liekmi, ktoré tlmia bolesť, zlepšujú hybnosť alebo operatívnou výmenou kĺbu. Psík je týmto ochorením ohrozený počas celého života, myslite vopred na včasnú prevenciu! 

 

Doporučujeme užívať ako prevenciu:

https://www.panakei.sk/klbova-vyziva-pre-psa/

 

 

2. Zubný kameň u psov

Vzniká hlavne pôsobením baktérií a zvyškami jedla a slín v ústnej dutine. Tie sa nalepia na zuby a spojením tohto všetkého vznikne niečo ako cement. Pôsobia naň minerálne soli fostát vápenatý a sliny. Toto potom zatvrdne a vytvorí sa zubný kameň. Zubný kameň samozrejme nieje iba kozmetickým problémom. Spôsobuje zápach z úst, bolesti zubov, ďasien a nakoniec aj vypadávanie zubov. Zubný kameň sa odstraňuje u veterinára buď zoškrabaním alebo ultrazvukom. Aby sme psovi pomohli udržať si čisté a zdrave zuby je potrebné podávať doplnok výživy - morskú riasu KELP, ktorá účinne a kompletne čistí chrup Vášho psíka.

 

Doporučujeme užívať ako prevenciu:

https://www.panakei.sk/kelp-pre-psov/

 

 

3. Črevné parazity u psov

Niekedy stačí psíkovi len malé a nevinné olíznutie čohokoľvek vonku počas prechádzky a problém môže byť na svete. Psíka treba pravidelne odčervovať. Najčastejšími parazitmi sú škrkavky, ktoré su mimo iné aj prenosné na človeka. Ďaľšie parazity, ktoré môžu ohroziť psa sú pásomnice, svalovec či háďatko. Medzi príznaky patrí viditelné vajíčka v stolici psíka, nechutenstvo, chudnutie, nafúknuté brucho a tráviace ťažkosti. Ak máte psíka umiestneného hlavne v domácnosti, máte oslabenú imunitu alebo máte deti, doporučujeme Vám odčervovať psíka aspoň 2x ročne.

 

Doporučujeme užívať ako prevenciu:

https://www.panakei.sk/kremelina-pre-psov/

 

 

4. Oslabená imunita u psov

Ak zbystrite že psík stratí chuť do jedla, chýba mu energia na hru a javí sa depresívne, Váš psík pravdepodobne nieje fit a jeho imunita trpí záťažou. Vášmu štvornohému miláčikovi môže hroziť počas celého roka rôzne bakteriálne a kvasinkové infekcie, alergie, tráviace problémy a podobne. Ak je tento stav dlhodobo prehliadaný, môže zapríčiniť doživotné poškodenie a zhoršenie kvality života psa. Jedným z najlepších spôsobov je prevencia a priebežné posilňovanie imunity.  

 

Doporučujeme užívať ako prevenciu:

https://www.panakei.sk/panafix/

 

 

5. Zápal očných spojiviek u psov

Najmä v jarnom období, kedy sa príroda prebúdza a kvitne rôzna tráva môže sa dostať nečistota, prach, peľ, časť trávy do oka psa a tým spôsobí poranenie oka a následná infekcia, ktorá sa prejavuje hnisavým výtokom a privretým okom. Jediné riešenie je vyčistenie a nasedenie antibiotických kvapiek alebo mastí. Ako prvú pomoc môžeme doma použiť borovú vodu na výplach alebo špeciálne očné kvapky.

 

Doporučujeme užívať ako prevenciu:

https://www.panakei.sk/ocne-kvapky-pre-psov/