LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Kúpanie psa

Starostlivosť o srsť psa 

Starostlivosť o srsť Vášho miláčika je veľmi podstatná. Psa by ste mali kefovať alebo vyčesávať pravidelne aspoň 1x za týždeň. To platí najmä ak ste majiteľom dlhosrstého plemena. Kefovaním sa koža psa prekrvuje, srsť čistí, odstraňujú sa nečistoty a vypadane chlpy. Na trhu je množstvo rôznych druhov hrebeňov. Pre lepšiu kvalitu srsti odporúčame psovi do jedla pridávať lososový olej. Ide o doplnok stravy, ktorý je bohatý na mastné kyseliny a tie aktívne podporujú imunitný systém a zároveň zlepšujú kvalitu srsti. 

 

Ako často kúpať psa ?

Riaďte sa pravidlom “ tak často ako treba, tak málo ako sa dá “ . V mnohých prípadoch sa dá srsť vykefovať od nečistôt. Zriedkavé kúpanie chráni pokožku pred podráždením. Vždy používajte šampón pre psov s neutrálnym PH. 

 

Kedy je kúpanie psa potrebné ? 

  • silné nečistoty

  • keď sa pes vyváľal v mršine alebo výkaloch 

  • pred strihaním

  • pred výstavou 

 

 

Ako odstrániť zápach zo psa ?

Nebudeme si klamať, že niekedy psy dokážu zapáchať. Tomu sa môžete vyhnúť pravidelnou starostlivosťou. Najjednoduchším spôsobom ako odstrániť zápach zo psa je kúpeľ. Použite sprchu a šampón pre psov. Rieka alebo jazero kde sa Váš psík kúpe sám nemusí na odstránenie zápachu pomôcť. Pre správnu kúpeľ je vhodné zabezpečiť si šampón pre psov. Nikdy nepoužívajte šampóny určené pre ľudí.

 

 

Ako postupovať pri kúpaní psa ?  

Pred kúpaním psa poriadne vyčešte. Počas celého procesu kúpania so psom komunikujte prípadne mu dajte pár pamlskov. Ak budete psa kúpať vo vani myslite nato, že sa bude otriasať. V prípade vonkajšieho kúpeľu sa ubezpečte, že vonku je dostatočne teplo. Predchádzate tak nachladnutiu psa. Pripravte si šampón pre psov a plastový pohárik na zvlhčenie pokožky. Najprv psovi poriadne namočte srsť. Vyhnite sa tomu aby sa mu pri kúpaní namočila hlava, uši a oči. Na mokrú srsť naneste šampón. Psíka poriadne našampónujte a jemne mu premasírujte krk, hruď, chrbát, brucho a labky s chvostom. Následne psíka opláchnite prúdom vody. Srsť jemne vysušte uterákom. 

 

 

Ako a prečo vznikajú lupiny u psa ?

Príčin tvorby je niekoľko:

  • Stres - jedna z príčin tvorby lupín je stres. Stresové lupiny sú veľké a ľahko psovi vypadávajú. Bývajú sprevádzané šupinatou kožou. Pri tomto druhu lupín je dôležité zaoberať sa psychický, zdravým psa.  
  • Časté kúpanie - Častá kúpeľ škodí najmä krátkosrstým plemenám psov. Koža dáva najavo, že prehnaná starostlivosť jej neprospieva. Príčinou môže byť aj zle zvolený šampón. Časté kúpanie môže mať za následok aj vznik rôznych ochorení kože. Môže viesť aj k alergiám. Krátkosrsté plemena by sa mali kúpať 1x až 2x ročne a dlhosrsté plemena 4x až 5x ročne. Psa srsť má samočistiacu schopnosť. Tú častým kúpaním narušujete.  
  • Málo tuku v strave - Dobrý stav kože a činnosť žliaz zaisťuje tuk, ktorý váš pes prijíma v potrave. Nekŕmte teda psa len chudým mäsom. 
  • Zdravotné ochorenie - Medzi závažné ochorenia patrí problém s ekzémom.  Najčastejšie na ne môžete naraziť v záhyboch kože. V horšom prípade môže ísť o príznak poruchy vnútorných orgánov. 

 

 

Ako zlepšiť kvalitu srsti ?  

Základom kvalitnej srsti je kvalitná strava. Preto zabezpečte svojmu psovi kvalitnú stravu, ktorá obsahuje dostatok živín. Ďalej sú to doplnky stravy ako napríklad rybí olej s výdatnou dávkou omega 3 a 6 mastných kyselín. Ako bonus omega kyseliny pomáhajú v boji so zápalom a rôznými kožnými chorobami. Rastlinný olej ako je ľanový, kokosový, olivový a pod. Jednu lyžičku denne primiešajte do granúl psa. Veľké množstvo oleja môže u psa hnačku.  Pravidelným česaním. Aby ste udržali peknú lesklú srsť psa je potrebné ho pravidelne vyčesávať.