Chyby pri kŕmení psov

Viete aké sú najčastejšie chyby pri kŕmení psov? 🚫

Najbežnejšie situácie, ktoré určite každý z nás pozná pri žiadostivých očkách našich štvornohých miláčikov.  

 

1. chyba: Kŕmenie psa "zvyškami" od stola

Je dôležité si uvedomiť, že možno ten malý kúsok mäska je pravdepodobne slaný a korenený, čo psiemu žalúdku vyslovene škodí. V podstate malými dávkami pomaly ubližujeme psíkovi a jeho zdraviu. Dôležité je od stola nikdy podávať jedlo a Váš psík nebude "očakávať" a "žobrať" pri stole. Pes dokáže celé hodiny oddane sedieť s pohľadom mučeníka, aby dostal aspoň omrvinku aj napriek tomu, že práve dojedol svoju porciu. 

 

 

2. chyba: Prílišné prekrmovanie psa


Pes by mal vždy dostávať naozaj vyváženú stravu, ktorej množstvo presne zodpovedá jeho váhe a dennej aktivite. Časté prekrmovanie je veľký problém. Počas dňa psík dostane okrem svojho krmiva ešte nejaké ďalšie dobroty pri venčení, tréningu alebo len tak pre radosť. Tu je treba myslieť na to, že by ste mali o tieto podané "extra maškrty naviac" znížiť dennú dávku.

 

 

3. chyba: NE-pravidelnosť kŕmenia psa

Ideálne je kŕmiť psíka vždy v rovnaký čas, s rovnakým množstvom potravy. Akékoľvek zmeny pravidelného stravovacieho harmonogramu psíkovi nerobia dobre. Ak sa kŕmenie opakuje vždy v podobnom časovom úseku, psík si na to zvykne a na svoju dávku sa bude vždy tešiť.

 

 

4. chyba: Kŕmenie psa pred venčením 

Kŕmenie psíka by malo nasledovať ideálne až po vykonaní venčenia. Aspoň 30 minút po prechádzke, čím predídeme rôznym rizikám. Každý psíčkar by mal mať na pamäti, že pes potrebuje určitý čas, aby kŕmenie v poriadku strávil.

 

 

5. chyba: Neriadte sa chúťkami psa

Mnoho konkurenčných granúl a predovšetkým tie, ktoré kúpite vo Vašom lokálnom super-markete, nemá kvalitné zloženie, obsahujú priemyselné dochucovadlá, chemické konzervanty, obyčajnú soľ a iné "vychytávky". Psom tieto nekvalitné "super-market" krmivá chutia oveľa viac ako naturálne krmivá.

 

 

 

Mnohým zdravotných problémov, môžete predchádzať kvalitnou stravou a správnym kŕmením už od šteniatka. ✅