LETNÉ TEPLOTY: Vážení zákazníci, pripomíname, že naše krmivo aj maškrty nemajú chemickú konzerváciu, odporúčame vyzdvihnúť si zásielky z výdajných miest vždy obratom. Taktiež dbať na podmienky skladovania a dobu spotreby po otvorení a nerobiť si príliš veľké zásoby.

Behanie so psom alebo ako začať s canicrossom

Behanie so psom je skvelý spôsob, ako si užiť čas s vašim štvornohým kamarátom a zároveň sa udržať vo forme. Canicross je šport, ktorý spája behanie a tímovú prácu medzi človekom a psom. Tento článok vám poskytne všetky informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste mohli začať.

 

canicross

Zdroj: Google.com

Prečo behať so psom?

Behanie so psom prináša množstvo výhod. Pomáha zlepšovať fyzickú kondíciu nielen vašu, ale aj vášho psa. Zároveň posilňuje väzbu medzi vami a vašim maznáčikom. Spoločné aktivity zlepšujú poslušnosť psa a poskytujú mu potrebnú mentálnu stimuláciu.

 

Kedy začať behať so psom?

Začať s behom môžete takmer kedykoľvek, ale je dôležité dbať na vek a zdravie vášho psa. Šteňatá by nemali behať dlhé vzdialenosti, pretože ich kosti a kĺby sa stále vyvíjajú. Všeobecne sa odporúča začať až po dosiahnutí veku 1-1,5 roku, kedy je pes plne vyvinutý. Okrem veku by mal pes zvládať základnú poslušnosť a povely k behu, ako je „vpred“ alebo „stoj“.

 

canicross

Aké vybavenie potrebujete na canicross?

Správne vybavenie je kľúčové pre bezpečné a pohodlné behanie so psom. Existuje niekoľko základných kúskov, ktoré by ste mali mať:

Postroj na behanie so psom

Postroj na behanie so psom je navrhnutý tak, aby bol pohodlný a neobmedzoval pohyb psa. Mal by byť dobre padnúci a pevný, aby poskytoval dostatočnú oporu.

Vodítko na behanie so psom

Vodítko na behanie so psom by malo byť dostatočne dlhé a pružné, aby umožňovalo voľný pohyb, ale zároveň poskytovalo kontrolu nad psom.

Sedák na behanie so psom

Sedák na behanie so psom, alebo aj opasok na behanie so psom, je určený pre bežcov. Tento pás na behanie so psom vám umožní mať voľné ruky, čo zvyšuje komfort a bezpečnosť pri behu.

Bedrový pás na behanie so psom

Ďalším variantom je bedrový pás na behanie so psom, ktorý rozkladá ťahovú silu psa rovnomerne okolo vašich bokov, čo zvyšuje stabilitu a pohodlie.

 

canicross

Zdroj: Google.com

 

Tipy, ako začať behať so psom

  1. Začínajte pomaly: Začnite s krátkymi behmi a postupne zvyšujte vzdialenosť a tempo, aby si pes mohol zvyknúť.
  2. Hydratácia: Zaistite, aby mal váš pes prístup k vode pred, počas a po behu.
  3. Prestávky: Nezabudnite robiť časté prestávky, najmä ak je horúce počasie.
  4. Kontrola zdravotného stavu: Pravidelne kontrolujte labky psa a jeho celkový zdravotný stav.

 

Upozornenie: Tento článok je čisto informatívny a nenahrádza odbornú konzultáciu alebo vyšetrenie zvieraťa veterinárnym lekárom.