Vízia

Revolúcia vo výžive

Účelom vytvorenia komplexného krmiva pre psov značky PANAKEI - Nutrition Complex ® , bola katastrofálna situácia na trhu s krmivami, ktoré veľakrát obsahovali to, čím by sa psík nemal nikdy kŕmiť a častokrát spôsobovala rôzne ochorenie tráviaceho traktu, kde sídli viac ako 70% imunity psa alebo človeka. Následky tohto absurdného kŕmenia rôznymi ne-kvalitnými krmivami, ktoré nazývame doslova “odpadom” spôsobujú rôzne degeneračné a karcinogénne ochorenia štvornohých miláčikov, ktoré častokrát končia finančne náročnou liečbou u veterinára, alebo v horšom prípade, predčasnou stratou našich miláčikov.

Naším cieľom je dostať do povedomia ľudí malú “revolúciu” vo výžive psov, vďaka získaným poznatkom o ich výžive z rôznych oborov, pretože komplexnosť zdravia psíka nie je len o návšteve veterinárnej kliniky ale o všetkých ostatných “detailoch” a komponentoch vo výžive.

image1

image3

Unikátna jedinečnosť

Najväčším benefitom a konkurenčnou výhodou je vysoká stráviteľnosť všetkých obsiahnutých surovín, vďaka humínovým kyselinám. ​Humínové kyseliny​ pôsobia ​protizápalovo, antibakteriálne a antivírusovo​. Čistia celý tráviaci trakt, kde vzniká viac ako 70% imunity, ktorý má zásadný dopad na zdravie a dlhovekosť psa či človeka. Viažu na seba ​plesne, mikrobiálne toxíny, toxické kovy, pesticídy​ a vylučujú ich spolu s trusom z organizmu. Huminky podľa našich skúseností ​znižujú spotrebu krmiva, znižujú úmrtnosť a zvyšujú kvalitu života psíkov​.

Základom každého typu krmiva je vysoký podiel kvalitného mäsa v čo najprirodzenejšie forme, bez pšenice, sóje a kukurice. Sú obsiahnuté špičkové lokálne suroviny zo Slovenska, odpovedajúce kvalite surovín pre ľudskú spotrebu. Používame výhradne prírodnú konzerváciu granuliek vitamínom E ( prírodný zdroj alfa tokoferolu), ktorý zaručí maximálnu čerstvosť produktov iba na 12 mesiacov. Pridali sme aj iné lokálne imunostimulanty ako ​hliva ustricová, pestrec mariánsky či kolagén​, na aktívnu detoxikáciu a podporu imunostimulácie organizmu.

Ako vznikol náš názov ?

PANACEA -​  Grécka bohyňa univerzálneho a všemocného lieku na všetky choroby a defekty imunitného systému - Panaceum - ktorým uzdravovala ťažko chorých ľudí a zvieratá. Tradične to bol obklad alebo lektvar z rôznych byliniek a iných voľne dostupných prírodných zložiek. Panacea bola jednou z účastníčok Hippokratovej prísahy.

KEI -​ Z anglického slova kľúč, ako kľúč k zdraviu, vitalite a výváženosti krmiva. Mäkký význam sme zvolili, kvôli dostupnému krmivu pre naozaj každého, kto si dáva záležať, čím kŕmi svoje štvornohé lásky.

image4 

Naše produkty a receptúry sú priamym dôkazom toho, že prípadným zdravotným problémom psíka je možné predchádzať a neriešiť ich až vtedy, keď vzniknú komplikácie.

Overené našimi zákazníkmi