Prečo pes nechce granule

Psíkovi nechutia nové granulky ako "zvyčajne" ? Máte problém s prijatím a prechodom na nové granulky ?

Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli napríklad chemicky dochucované. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá lacnej pšenice, kukurice, soli, minimum mäsa a využívajú chemickú konzerváciu. 

V kvalitných granuliach pre psíka by nikdy, za žiadnych okolností nemali byť obsiahnuté zdraviu škodlivé látky a to konkrétne, chemické konzervačné látky. 

Tieto konzervačné látky využívajú najznámejšie značky s kľudným svedomím, na konzerváciu svojich granúl, kvôli dlhšej trvanlivosti. Trvanlivosť krmiva, ktoré ma viac 18 alebo 24 mesiacov je toho hlavným ukazovateľom. 

 

Schválne pozrite sa poriadne na obal a priamo na zloženie granúl, ktoré štandartne nakupujete...

 

Tieto konzervačné látky sú v niektorých štátoch rovno zakázané a označené ako vysoko karcinogénne pre zvieratá.

Výrobcovia tieto látky marketingovo a šikovne skrývajú za termíndoplnkové látky povolené v EU“.

 

Najrozšírenejšie typy chemickej konzervácie : 

BHA alebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podľa organizácie IARC bolo dostatočne preukázané, že látka je zvieraci karcinogén. V celej EÚ je povolený ako antioxidant v obmedzenom množstve. V USA je povolený, v Japonsku prísne zakázaný. V Kalifornii je látka vyhlásená za karcinogén.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedincov môže vyvolávať žalúdočné problémy a alergické reakcie.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Štúdiami na zvieratách bolo totiž dokázané, že látka môže spôsobovať rad najrôznejších porúch - toxické účinky na pečeň, obličky, pľúca, vaječníky. Podľa organizácie IARC je táto látka preukázaný zvierací karcinogén. Mnohým svetovými organizáciami je odporúčané veľkým oblúkom sa vyhýbať konzumácii tejto látky v granuliach.

 

Ako konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

 

Pri prechode na naše naturálne krmivo treba byť trpezlivý, nakoľko naše krmivo neobsahuje dochucovadlá, umelé farbivá a konzervanty.

Počas prechodu na naše krmivo nemusí psíkovi až toľko chutiť ale vydržte, trávenie Vášho psíka a imunita sa Vám poďakujú skrz zdravie a vitalitu.

 

Ako vidíte, výber správnych granuliek pre Vášho štvornohého miláčika nie je vôbec jednoduchý. No oddanosť Vášho zvieraťa si iste zaslúži, aby ste tomuto procesu venovali skutočnú pozornosť a dopriali mu naozajstnú kvalitu.

Recenzie našich zákazníkov