Neustále príjímame nové objednávky.

Prečo pes nechce granule

Psíkovi nechutia nové granulky ako "zvyčajne" ? Máte problém s prijatím a prechodom na nové granulky ?

Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli rôzne chemicky dochucované a podobne. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá pšenice, kukurice, soli a minimum mäsaVyužívajú chemickú konzerváciu. Preto psíkom pri prechode na nové krmivo, bez týchto dochucovadiel, umelých farbív a konzervantov, z počiatku nemusí až toľko chutiť.

Prechod z “ obilného šrotu” (chemicky konzervované a dochucované krmivá) na “poriadnu porciu" hovädzieho steaku so zeleninovým šalátom” tj. kvalitné, nutrične hodnotné krmivá ako Panakei - Nutrition Complex - nie je jednoduchý, ale rozhodne sa oplatí - či už z dôvodu zlepšenia vitality psíka, jeho zdravia alebo dokonca predchádzania mnohým zdravotným problémom.

 

V kvalitných granuliach pre psíka by nikdy, za žiadnych okolností nemali byť obsiahnuté zdraviu škodlivé látky a to konkrétne, chemické konzervačné látky. 

Tieto konzervačné látky využívajú najznámejšie značky s kľudným svedomím, na konzerváciu svojich granúl, kvôli dlhšej trvanlivosti. Trvanlivosť krmiva, ktoré ma viac 18 alebo 24 mesiacov je toho hlavným ukazovateľom. 

 

Schválne pozrite sa poriadne na obal a priamo na zloženie granúl, ktoré štandartne nakupujete...

 

Tieto konzervačné látky sú v niektorých štátoch rovno zakázané a označené ako vysoko karcinogénne pre zvieratá.

Výrobcovia tieto látky marketingovo a šikovne skrývajú za termíndoplnkové látky povolené v EU“.

 

Najrozšírenejšie typy chemickej konzervácie : 

BHA alebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podľa organizácie IARC bolo dostatočne preukázané, že látka je zvieraci karcinogén. V celej EÚ je povolený ako antioxidant v obmedzenom množstve. V USA je povolený, v Japonsku prísne zakázaný. V Kalifornii je látka vyhlásená za karcinogén.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedincov môže vyvolávať žalúdočné problémy a alergické reakcie.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Štúdiami na zvieratách bolo totiž dokázané, že látka môže spôsobovať rad najrôznejších porúch - toxické účinky na pečeň, obličky, pľúca, vaječníky. Podľa organizácie IARC je táto látka preukázaný zvierací karcinogén. Mnohým svetovými organizáciami je odporúčané veľkým oblúkom sa vyhýbať konzumácii tejto látky v granuliach.

 

Ako konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

 

Ako vidíte, výber správnych granuliek pre Vášho štvornohého miláčika nie je vôbec jednoduchý. No oddanosť Vášho zvieraťa si iste zaslúži, aby ste tomuto procesu venovali skutočnú pozornosť a dopriali mu naozajstnú kvalitu.

Recenzie našich zákazníkov