Prečo pes nechce jesť granule

Psíkovi nechutia nové granulky ako "zvyčajne" ? Máte problém s prijatím a prechodom na nové granulky ? Prejdite na naše kvalitné, naturálne granulky Panakei.sk

 

Prečo psík nechce jesť granule? Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli napríklad chemicky dochucované. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá lacnej pšenice, kukurice, soli, minimum mäsa. Tieto konzervačné látky využívajú najznámejšie značky s kľudným svedomím, na konzerváciu svojich granúl, kvôli dlhšej trvanlivosti. Trvanlivosť krmiva, ktoré ma viac 18 alebo 24 mesiacov je toho hlavným ukazovateľom. Schválne pozrite sa poriadne na obal a priamo na zloženie granúl, ktoré štandartne nakupujete...

 

Tieto konzervačné látky sú v niektorých štátoch rovno zakázané a označené ako vysoko karcinogénne pre zvieratá.

Výrobcovia tieto látky marketingovo a šikovne skrývajú za termíndoplnkové látky povolené v EU“.

 

Najrozšírenejšie typy chemickej konzervácie : 

BHA alebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podľa organizácie IARC bolo dostatočne preukázané, že látka je zvieraci karcinogén. V celej EÚ je povolený ako antioxidant v obmedzenom množstve. V USA je povolený, v Japonsku prísne zakázaný. V Kalifornii je látka vyhlásená za karcinogén.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedincov môže vyvolávať žalúdočné problémy a alergické reakcie.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Štúdiami na zvieratách bolo totiž dokázané, že látka môže spôsobovať rad najrôznejších porúch - toxické účinky na pečeň, obličky, pľúca, vaječníky. Podľa organizácie IARC je táto látka preukázaný zvierací karcinogén. Mnohým svetovými organizáciami je odporúčané veľkým oblúkom sa vyhýbať konzumácii tejto látky v granuliach.

 

Ako konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

 

Pri prechode na naše naturálne krmivo treba byť trpezlivý, nakoľko naše krmivo neobsahuje dochucovadlá, umelé farbivá a konzervanty... trávenie Vášho psíka a imunita sa Vám poďakujú skrz zdravie a vitalitu.


Recenzie našich zákazníkov