Neustále prijímame nové objednávky. Objednávky na dobierku zaplatíte výhradne platobnou kartou pri doručení. Kuriéri nepríjimajú hotovosť, kvôli ochrane zdravia.

Nekŕmte psíka odpadom!

V kvalitných granuliach pre psíka by nikdy za žiadnych okolností nemali byť obsiahnuté zdraviu škodlivé látky a to konkrétne, chemické konzervačné látky, ktoré využívajú najznámejšie značky s kľudným svedomím, na konzerváciu svojich granúl, kvôli napríklad dlhšej trvanlivosti. Tieto konzervačné látky sú v niektorých štátoch rovno zakázané a označené ako vysoko karcinogénne pre zvieratá.

Niekedy sa tieto látky skrývajú za termín “doplnkové látky povolené v EU“.

Jedná sa o konkrétne tieto najrozšírenejšie typy chemickej konzervácie granuliek :

BHA alebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podľa organizácie IARC bolo dostatočne preukázané, že látka je zvieraci karcinogén. V celej EÚ je povolený ako antioxidant v obmedzenom množstve. V USA je povolený, v Japonsku prísne zakázaný. V Kalifornii je látka vyhlásená za karcinogén.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedincov môže vyvolávať žalúdočné problémy a alergické reakcie.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Štúdiami na zvieratách bolo totiž dokázané, že látka môže spôsobovať rad najrôznejších porúch - toxické účinky na pečeň, obličky, pľúca, vaječníky. Podľa organizácie IARC je táto látka preukázaný zvierací karcinogén. Mnohým svetovými organizáciami je odporúčané veľkým oblúkom sa vyhýbať konzumácii tejto látky v granuliach.

 

Najznámejšie svetové značky granúl používajú chemickú konzerváciu vo svojich mini granuliach a ani o tom netušíte.

 

Schválne pozrite sa poriadne na obal od granúl, ktoré štandartne nakupujete...

 

Ako konzervujeme granulky v Panakei - Nutrition Complex pre malé plemená ?

Využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

V našom krmive - granuliach pre malé plemená nikdy nenájdete na prvom mieste : kukuricu, pšenicu, sóju ani žiadne vedľajšie živočíšne produkty tj. produkty ako perie, rohy, vemená, kopytá, kože, zobáky a podobne.

V kvalitných granuliach vždy hľadajte na prvom mieste mäso, v čerstvo spracovanom alebo sušenom stave.

Ako vidíte, výber správnych granuliek pre Vášho štvornohého miláčika nie je vôbec jednoduchý. No oddanosť Vášho zvieraťa si iste zaslúži, aby ste tomuto procesu venovali skutočnú pozornosť a dopriali mu naozajstnú kvalitu.

 

Viac informácií, kde sa dočítate o našich malých, dokonalých granuliach :

https://www.panakei.sk/granule-pre-male-plemena/

 

 

Overené našimi zákazníkmi