Cena vs. Kvalita

Pri výbere správneho krmiva pre vašeho miláčika by sme sa primárne nemali dívať na značku.  Neplatí čím drahšie tým lepšie.

Krmivá, ktoré poznáme z televízie evokujú v nás spokojnosť psíka, vedia byť však zbytočne predražené a nie vždy vhodné zrovna pre toho vášho.

Tým najpodstatnejším prvkom, ktorý by sme si mali všímať je zloženie. To je výrobca povinný uvádzať zo zákona na obale krmiva. Zastúpenie zložiek je uvádzané od najväčšieho podielu zložky po tú najnižšiu.

Preto je nutné, aby na popredných priečkach bolo uvedené čerstvé alebo sušené mäso a následne môžu byť uvedené obilniny, ovocie, zelenina a podobne.

Ďalším podstatným prvkom je analýza krmiva, teda pomer bielkovín, tukov, vlákniny. Takáto analýza krmiva sa musí nachádzať taktiež na obale krmiva. Krmivo musí obsahovať minimálne 20% bielkovín a 8% tuku (pre seniorov a obéznych jedincov je množstvo tuku znížené).

Pes je mäsožravec-všežravec a v určitom množstve mu môže byť doprianá aj rastlinná potrava, ktorá obsahuje cenné výživové látky. A taktiež psíkom chutí, napríklad taká mrkva či jablko, banán. Nemala by však zastupovať hlavnú zložku jeho krmiva. 

 

A predsa, najlepšie krmivo je také, ktoré psíkovi chutí, má z neho pevné hovienko, lesklú srsť, ideálnu telesnú kondíciu a veľa energie na rozdávanie. Haf.