Ako správne prejsť na nové krmivo

Je Váš psík vyberavý a nechce prejsť na nové krmivo? Dáme Vám pár tipov ako na to. 

 

Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli rôzne chemicky dochucované a podobne. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá pšenice, kukurice, soli a minimum mäsa. Využívajú chemickú konzerváciu a majú olejový nástrek. Preto psíkom pri prechode na nové krmivo, bez týchto dochucovadiel, umelých farbív a konzervantov z počiatku nemusí až toľko chutiť.

Ako teda úspešne prejsť z chemicky dochucovaných granúl na čisté, nutrične vyvážené granulky? 

Zásady správneho prechodu na nové krmivo :

  • Na nové granule je vhodné prechádzať postupne.
  • Z nových granúl odoberieme 1/4 kŕmnej dávky a zamiešame ich psíkovi do jeho starých granúl.
  • Ak sme nespozorovali žiadnu zmenu na trávení, postupne po malých častiach nahradíme staré granule novými.
  • Nakoniec kŕmna dávka bude zložená len z jeho nových granúl.
  • Odporúčaná dĺžka prechodu z jedného typu krmiva na druhý je 7 až 10 dni.
  • Vhodnosť krmiva a výživové benefity pre Vášho psa je možné vypozorovať reálne po 2-3 mesiacoch kŕmenia.Ak aj po tomto Váš psík stále protestuje - máme pre Vás 2 malé, overené tipy ako túto situáciu zvládnuť.

  • Tip číslo 1 - Pokvapkať každú dávku granúl 1 čajovou lyžičkou rozpusteného klasického 82% masla alebo lososového oleja.
  • Tip číslo 2 - Nasypať plnú dávku granúl do misky na 15 min, ak psík nespapá, zobrať a dať až na ďaľší čas kŕmenia. (Obvykle ráno a večer )

Cez deň nepodávať nič iné okrem granúl, to čo nespapal psík na ráno, dať večer. Ak nezje, opakovať tento postup - plná miska granúl na 15 minút, ak nespapá, zobrať a dať na ďalšie kŕmenie. Môže to trvať aj niekoľko dní.

Prechod z “párkov” (chemicky konzervované krmivá) na “zeleninový šalát” (kvalitné, nutrične hodnotné krmivá) nie je jednoduchý, ale rozhodne sa oplatí - či už z dôvodu zlepšenia vitality psíka, jeho zdravia alebo dokonca predchádzania mnohým zdravotným problémom.

Máme zatiaľ skúsenosti, že psíkom v prevažnej väčšine krmivo chutí hneď od začiatku, ale sú aj také prípady, keď pes začne papať až napríklad po 3 dňoch rôznych prostestov. Pevne veríme, ze si psík zvykne a nakoniec si tiež pochutí.