3 skvelé hry pre Vášho psíka

Sú chvíle, kedy potrebujete nájsť vhodné vnútorné aktivity pre svojho psíka, najmä pri zlom počasí, alebo pri iných príležitostiach, kedy nemôže Váš chlpáč šantiť po vonku. 

Existuje niekoľko zábavných aktivít pre psov, ktoré ich pomôžu unaviť fyzicky aj psychicky. Hry stimulujú psiu myseľ a pomáhajú im sústrediť sa, čo vedie k lepšiemu spánku, nižšej úrovni stresu a môže pomôcť vybudovať ich sebadôveru.

 

1. Hra

Potrebujete tri jednofarebné nádobky - dostatočne malé na ľahké manévrovanie, ideálne budú plastové poháriky a poriadnu dávku maškrtiekUmiestnite maškrtku pod jednu z nádob, uistite sa, že váš psík to vidí, potom poháre zamiešajte a nakoniec dovoľte psíkovi aby si vybral, kde sa podľa neho skrýva dobrotka. Táto hra pomôže Vášmu psíkovi so sústredením a taktiež pomôže vycibriť povel  “čakaj”, kým zamiešate nádobky.

 

2. Hra

Budete potrebovať pamlsky pre psa. Zavrite Vášho psíka do inej miestnosti, alebo ho nachvíľku pripútajte v jednej miestnosti na vôdzku, aby sa za Vami nerozbehol. Poschovávajte mu pamlsky na rôznych dostupných miestach, kam bude mať prístup aj vtedy, keď ostane sám doma a neohrozí to ani jeho zdravie, ani zdravie Vášho nábytku :) - napríklad pod stolom, za nohou stoličky, pod radiátorom a podobne. Potom pustite svojho psíka a povedzte „hľadaj“, môžete mu pomôcť tým, že ho prevediete po dome, kým nepochopia, že povel „hľadaj“ znamená nájsť maškrty. Táto hra je pre Vášho psíka psychicky aj fyzicky vyčerpávajúca, no bude ju milovať :) Keď psík nájde všetky maškrty, označte koniec hry, napríklad vyslovením povelu „hotovo“, inak bude hľadať ďalej.

 

3. Hra 

Potrebujete uterák alebo osušku, pamlsky alebo granule pre psa. Do uteráčika alebo osušky poschovávajte granulky alebo pamlsky. Poriadne uterák pomotajte, aby ste vytvorili čo najviac záhybov - aby ste Vášho drobca trošku potrápili. Dostať všetky pamlsky z tejto “siete” :) zaberie Vášmu psíkovi pár chvíľ a tiež mu vytrénuje hlávku aj čuchové a chuťové zmysly :) 

  

Recenzie našich zákazníkov